Web Sitemizin Adı Da Olan Dünya’nın En Sadık Köpeği: Hachiko

Hachiko.jpg     Hachiko, Japonya’da Akita iline bağlı olan Odate’de doğan, ölünceye kadar sadakatle bağlı olduğu sahibini her gün işe giderken bindiği metro istasyonu olan Shibuya Metro İstasyonu’nun kapısında bekleyen Akita cinsi köpek.

Japon profesör Dr. Hidesaburo Ueno, Akita cinsi köpeği Hachiko’yu henüz bir yavruyken aldığı günden beri her gün, beraber onunla işe gidip geldi. Bir gün Hachiko’nun her akşam tren istasyonunda beklediği sahibi, üniversitede kalp krizi geçirerek öldüğü gün onunla birlikte eve dönemedi. Hachiko artık hiçbir zaman gelmeyecek sahibini, hayatının son gününe kadar o tren istasyonunda bekledi.

Bu acıklı hikaye, herkesi bu kadar çok etkiledi ki Hachiko’nun duygusal hayat hikayesinden, biri Japon biri Amerikan yapımı olmak üzere iki uyarlama filmi bulunuyor.Ayrıca bir ara Japonya’nın simgesi haline bile geldi. Her yıl Hachiko’nun ölüm yıl dönümü olan 8 Mart’ta Tokyo’daki, sahibini ölümüne kadar beklediği Shibuya İstasyonu’nda  heykelini ziyarete yüzlerce insan geliyor.Ben de ziyaret edenlerden biri olarak buraya çektiğim resimleri size sunuyorum 🙂 0_995_0_662_one_0_4200_0_2795_one_shibuya_patrick-6396.jpg  Hachiko.jpg                  MV5BMzA1ODVkZWQtZjc3OC00NDE1LTgyNTYtNTk2NDllZjNiNjQxXkEyXkFqcGdeQXVyMjEzNzk0NjE@._V1_UY1200_CR125,0,630,1200_AL_.jpg

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.