Mide Bulandıran İlk 5 Hayvan!

5-Dil Bükücü!

giraffeZürafaların 45 santimlik diline sağlık, çok fazla salya akıtırlar! Bu ekstra tükürükler, zürafaların yaprakları demetler halinde koparıp kolayca yutmasına yardımcı olur. Zürafalar ayrıca burunlarını temizlemek için de dillerini kullanırlar. İğrenç!

suaygiri6.jpg4-Koku Bombası!

Girdap yaparak dönen kuyrukları ile su aygırları birbirlerine dünyanın en iğrenç küçük toplarını fırlatırlar. Bu toplar kendi idrar ve dışkılarından yapılır ve hem birbirlerini aşağılamak hem de kendi bölgelerini işaretlemek amacıyla kullanılır.

sinek3-Pikniği Mahvedenler!

Sinekler, sindirimlerini kolaylaştırmak için yemeklerimize, kimyasal reaksiyonları hızlandıran bir madde olan enzimlerini ve salyalarını akıtırlar. Ardından sıvı kıvama gelen besini, keskin kalmış şeklindeki dilleriyle emerler.

2-Uçan Leşçiller!Akbaba-1

Akbabaların, ölü hayvanların çürümüş etlerini yemeleri yetmiyormuş gibi bir de ayaklarına tuvaletlerini yaparak serinletirler! Artıklar buharlaştığında serinletici sıvı hale gelir. Bir havuza dalmak daha kolay olmaz mıydı?

İşte Kazanan!cow

1-Gaz Maskesi Alarmı!

Bir inek günde 40 kilonun üzerinde yemek yer ve bu da midede, her bir dakika dışarıya 2 litre pis kokulu yaz çıkarmalarına sebep olan metan gazını oluşturur. Yeryüzünde sayısı bir milyarın üzerinde olan inekler, seni havaya uçurabilirer!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.